in

Dijital Habitat’ın Bir Haftası – Varan 3

27 Ağustos – 03 Eylül 2017 tarihleri arasında ağlarımıza takılanlar.

Eski sevgililerinden vazgeçemeyen narsistlerden, agorafobik bir gezginin mükemmelik arayışına; hayatta kalma mücadelesi veren 1300 yıllık bir aile işletmesinden, yapay zekanın Taht Oyunları kehanetlerine, Wi-Fi radyasyonunun bedenimize etkilerinden, bisiklet kilitlerinin etkisizliğine ve Google’a en çok sorduğumuz sorulara uzanan, Djital Habitat’ın kendi eleğine özgü haftalık gündemi…


Narsist ve Psikopatlar Eski Sevgilileriyle Arkadaş Kalmayı Tercih Ediyor

Oakland Üniversitesi araştırmacılarından Justin Mogilski ve Lisa Welling’in son çalışması, eski sevgilileriyle dost kalmayı tercih eden birçok insanın narsist ve psikopat kişilik özellikleri taşıdığını ortaya koyuyor.


1300 Yıllık Gelenek: Hōshi Oteli

Aynı aileden 46 kuşak tarafından yönetilen Japon otelinde, gelenekleri devam ettirme mücadelesi büyük beklentilere ve bedellere gebe… Alman Sinemacı Fritz Schumann imzalı 2014 yapımı kısa belgesel ile 1300 yıllık bir aile ve gelenek hikayesine tanık olun.


İnternet Girişimlerinin Sonu

Yeni bir teknoloji devi doğmayalı 10 yıldan fazla oldu. Teknoloji ve Ekonomi Yazarı Timothy B. Lee, bu durulmanın nedenlerini analiz ediyor.


Agorafobik Gezginden Google Sokak Görünümü Fotoğrafçılığı

Yol tarifi için kullanılan bir websitesinde güzelliğin peşine düşen Jacqui Kenny’nin arayış hikayesi.


Wi-Fi Radyasyonu Hakkında Endişelenmeli Miyiz?

Evde ve işte onlarca kablosuz ağ bulunduğunuz mekana ve bedeninize görünmez radyo dalgaları akıtıyor. (Telefonlar, bilgisayarlar, Bluetooth hoparlörler ve onlara bağlı diğer cihazlar da.) Dolayısıyla tüm bu kablosuz enerjinin sağlığınız üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu merak etmek ve bunun hakkında endişelenmek gayet anlaşılır.


Yapay Zekadan Game of Thrones Serisinin Merakla Beklenen Devamı

UYARI: Bu yazı henüz kitapları okumamış ya da diziyi izlememiş olanların öğrenmeyi tercih etmeyecekleri detaylar içerir. Bir yazılım mühendisinin geliştirdiği algoritma Game of Thrones evreninin 5 yeni kısmını yazdı. İçeriğin hatırı sayılır kısmı dil bilgisi kıtlığının izlerini taşısa da bölümler iyi bilinen izleyici teorilerini doğrular nitelikte bilgiler de içeriyor.


Yaygın Olarak Tercih Edilen Kilitler Bisikletleri Çalınmaya Karşı Koruyamıyor

Kadıköy’de, işe gidip gelirken kullandığı bisikleti, aparmanın girişinden çalınan Hande Ü.’nün, bisikletinin peşine düşerek öğrendikleri tüm bisiklet sahiplerini ilgilendiriyor. Hürriyet gazetesinden Aziz Özen’in haberine göre mevcut kilit sistemleri bisikletinizi hırsızlardan korumak için yeterli değil.


Google’da En Çok Aranan ‘Nasıl’ Soruları İnsanlar Hakkında Ne Anlatıyor

Google’a hemen her şeyi sorabilme imkanı, insanın gündelik hayat mücadelesine olduğu kadar kırılgan doğasına dair de sağlam bilgiler edinmemizi sağlıyor.


Sosyal medya paylaşımları için bir sonraki sayfaya geçiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Google’da En Çok Aranan ‘Nasıl’ Soruları İnsanlar Hakkında Ne Anlatıyor

Çin’in 30 Milyon Kayıp Kızı Nereye Gitti?