in ,

Rastgele Işınlanma Sitesi

T-e-l-e-p-o-r-t.me, sizi tek tuşla dünyadaki rastgele bir yere ışınlıyor. Bu yer tarihi bir bölge, doğal güzellik ya da alelade bir cadde olabilir – gerçek ışınlanmaya kadar en iyisi bu!

Tatilleri bilgisayar başında geçirmek zorunda kalan, sürekli aynı yazlığa gitmekten sıkılan ya da bütçesi tatile el vermeyenler için ideal çözüm: T-E-L-E-P-O-R-T.me! Basit bir ara yüze sahip olan siteye girer girmez, ekranın ortasından bilinmeze sürükleniyormuşsunuz hissi yaratan bir görsel efektle karşılaşıyorsunuz. “Teleport” tuşuna bastığınızda ise gözünüzü dünyanın rastgele bir yerinde açıyorsunuz. (Bu hizmetten faydalanmak için elbette konum bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor)

Nasıl çalışıyor?

Google Haritalar teknolojisine dayanan site, “Sokak Görünümü” özelliği sayesinde ışınlanılan yeri panoramik olarak görmenize ya da bu alanda dolaşmanıza olanak sağlıyor. Aslında yaptığı, genelde kendi evimize ve sokağımıza bakmak için kullandığımız Sokak Görünümü özelliğini normal şartlarda ‘yolumuzun düşmeyeceği’ yerleri görebilelim diye rastgele sunmak. Haliyle Sokak Görünümü kameralarının uğramadığı sokaklara ışınlanamıyorsunuz.

Genellikle güzel yerlere gönderdiği söyleniyor ama yukarıda gördüğünüz gibi ışınlanılan mekanın gizemli havasını bozan detaylarla karşılaşmak da mümkün. Denemek isteyenleri hemen buraya alalım.

Kaynak: Webtekno

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Meditasyonun Karanlık Yüzü

Ev Yapımı Dondurma