in

Dijital Habitat’ın Bir Haftası – Varan 7

01 – 08 Ekim 2017 tarihleri arasında ağlarımıza takılanlar.

Sosyal ağlardan kaptığımız hayatı kaçırma hissinden, Ikea’da verilen ilişki sınavlarının kökenlerine; Elon Musk’ın çılgın projelerinden, ”berbat olma özgürlüğü” ile gelen Nobel’e; insan bedeninin Kızıl Gezegen’de karşılaşacağı olası sorunlardan, telefonumuzdaki casus uygulamalara uzanan, Djital Habitat’ın kendi eleğine özgü haftalık gündemi…


Hayattan Geri Kalma Korkusundan Nasıl Sıyrılırsınız?

Sosyal medyayla hayatımıza giren FoMO (fear of missing out) kavramı, ‘’olan biteni yakalayamama / hayattan geri kalma – kısacası bir şeyler kaçırma korkusu’’ olarak tanımlanabilir. Bu sadece modern hayatın semptomlarından biri mi? O kadar da önemli değil mi? Yoksa bize bilmemiz gereken bir şey mi söylüyor? Bu döngüyü kırmak için yapabileceğimiz bir şey var mı?


Elon Musk’un İnandığı 10 Kadar Çılgınca Şey

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’un dünyaya ve evrene ilginç bir bakışı olduğu tartışılmaz. Kulağa çılgınca gelse de, fikirleri ve çıkışları, önemli ve anlamlı şeylere işaret ediyor. Mars’a yolculuk yapan ilk kafilenin fedakarlıklarından Dünya’da roketli ulaşıma, Musk’ın gündeme getirdiği bazı yenilik ve tartışmalar


IKEA Neden İlişkilerde Gerginliğe Sebep Oluyor?

Eğer sevgilinizle bir IKEA mobilyasının montajını yapmaya çalıştıysanız, bu IKEA mobilyasının montajı hakkında tartışmış olmanız kuvvetle muhtemeldir. İsveçli perakende devinin ürünleri üzerine gerçekleşen eviçi muharebeler, modern anlamda ‘birlikte yaşama’nın ayrılmaz bir bileşeni gibi. Peki tam olarak neden bir mobilyanın ambalajlı parçalarını birleştirmek çiftler için bu denli münakaşaya sebep oluyor? Koltuk hakkındaki bir tartışma nasıl oluyor da sizi karanlık odalara çıkarıyor?


Taze Nobelli Yazardan Üretkenlik Önerileri

David Levenson / Getty Images

Kazuro Ishiguro ”The Remains of the Day” kitabının taslağını 4 haftada yazdı. İhtiyaç duyduğu tek şey ise aşırı adanmışlık ve berbat olmaya gönüllülüktü.


Mars’ı Kolonize Edersek Nasıl Evrileceğiz?

Amerikalı bilim habercisi ve programcısı Bill Nye, insanlığın günün birinde Mars’ı kolonize edebileceğine inanmıyor ancak bu olursa, insan bedeninin Kızıl Gezegen’in koşullarına nasıl adapte olacağı hakkında bazı fikirleri var.


Cep Telefonu Casusluğu

Birileri cep telefonunuzdaki fotoğraflarınızı, mesajlarınızı, aramalarınızı ve daha fazlasını görüyor olabilir mi?


Sosyal medya paylaşımları için bir sonraki sayfaya geçiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cep Telefonu Casusluğu

Krayonik: Ölümü Dondurmak