in

Dijital Habitat’ın Bir Haftası – Varan 6

18 – 24 Eylül 2017 tarihleri arasında ağlarımıza takılanlar.

Bir şey yapmadan durmasına izin vermediğimiz beynimizden, ömrümüz boyunca dönüşmeye devam eden kişiliğimize; yetişkinlerde sivilcelenmenin olası sebebinden, hızlı moda bağımlılığımızın etkilerine; üyelerinin tamamına yakını artık hayatta olmayan bir intihar kültünün aktif olarak hizmet veren web sitesinden, tek taş yüzük efsanesinin icadına uzanan, Djital Habitat’ın kendi eleğine özgü haftalık gündemi…


Yaratıcı Düşüncenin En Büyük Düşmanı: Sürekli Meşgul Olmak

Dikkat dağınıklığı nadiren iyi şeylere sebep olur; üstelik dikkatimizi odaklamakta da epey yetersiziz. Güncel bir araştırma, pek çok becerimizin yanı sıra yaratıcılığımızın da, sürekli meşguliyet halinde dibe vurduğunu gösteriyor.


İntihar Kültünün 90’lardan Kalma Web Sitesi

Heaven’s Gate (Cennetin Kapısı) üyelerinin, ‘sonraki seviye’ye geçiş yapabilmek umuduyla kendilerini öldürmelerinin üzerinden 20 yıl geçti. Ancak kültün web sitesi hala aktif.


Yetişkinlerde Akne Sorununa Yeni Açıklama

Pek çok ergeni ve yetişkini etkileyen bir musibet olmasına karşın sivilceler, bilim insanları tarafından tamamen anlaşılabilmiş değil. Yeni bir araştırma ise aknenin, bir bakterinin ciltte bulunma oranındaki dengesizlikten kaynaklanabileceğini ortaya koyuyor.


Yedimizde Neysek Yetmişimizde de O Değiliz

Gençlik fotoğraflarınıza baktığınızda, talihsiz moda tercihlerinizi bir kenara bırakırsak, bugünkü kişilik özelliklerinizi taşıyan insanın izlerini görmeniz olasıdır. Ancak hayat boyu aynı insan olup olmadığınız – ve hatta kişiliğin tanımı bile – süregelen bir felsefi ve psikolojik tartışmaların konusudur.


‘Hızlı Moda’ Bağımlılığımızı Kırmak için: Hakiki Materyalizm

Kıyafetler alıcıları için her zamankinden daha ucuz ve kullanılıp atılabilir. Bu durumun çevremiz üzerindeki etkisi ise son derece tahrip edici. Çözüm ‘malımızın kıymetini bilmek’ olabilir mi?


Tek Taş Yüzük Efsanesini İcat Eden Reklam Kampanyası

1930’larda pek az Amerikalı değerli taşlarla evlenme teklifinde bulunuyordu. Sonra her şey değişti. Peki bu pratik, küresel çapta nasıl ve neden benimsendi?


Sosyal medya paylaşımları için bir sonraki sayfaya geçiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tek Taş Yüzük Efsanesini İcat Eden Reklam Kampanyası

Şeker Hakkında Yanlış Bildiklerimiz