in , ,

Varlıklı Kişiler Bir İnsan Tipinden Uzak Duruyor: Karamsarlar

Vaktinizi kimlerle geçirdiğiniz düşündüğünüzden daha önemlidir. Hatta arkadaşlıklarınızın geliriniz üzerinde doğrudan ve önemli bir etkisi bile olabilir.

5 yıl boyunca varlıklı insanların günlük alışkanlıklarını izleyen Yazar Thomas C. Corley, onların ne pahasına olursa olsun tek bir insan tipinden kaçındıklarını tespit etti: Karamsarlar.
casino hesap aktivasyonu

‘’Davranışlarını Değiştir, Hayatını Değiştir’’ kitabında Corley ‘’Kendi çabalarıyla servet edinmiş kişiler ilişki kuracakları kişiler konusunda son derece titizdir.’’ ifadelerine yer veriyor. ‘’Sadece sıklıkla görüştüğünüz kişiler kadar başarılısınızdır. Varlıklı kişiler daima amacı doğrultusunda yaşayan, iyimser, hevesli ve olumlu yaklaşıma sahip kişilerle ilişki kurmanın fırsatını kollar.’’

Olumsuz olandan uzaklaşmak

Corley’nin araştırmasına göre, izlediği varlıklı insanların yüzde 80’i, diğer başarı odaklı bireylerle ilişki halinde olma alışkanlığı geliştirmiş. Buna ek olarak, üzerlerinde kötü etkisi olan, olumsuz kişilere maruz kalma durumlarını sınırladıklarını da ifade ettikleri belirtilmiş.
tudorbet
Corley, olumsuz arkadaşları ve tanıdıkları, olumlu bireylerle ikame etmenin, incelediği insanların servetleri için olumluluğun önemli bir rolü olması ve ilişki kurduğumuz insanlara öykünme eğilimimiz sebebiyle, önemli olduğunu savunuyor.

Uzun vadeli başarı sadece olumlu bir yaklaşıma sahip olduğunuz sürece mümkündür.

Zengin olmak için elbette olumlu insanlarla yakın olmak yetmiyor, bunun yanı sıra çok okumak, spor yapmak, erken kalkmak, başkalarının başarılı olmalarına destek olmak, görgü kurallarından haberdar olmak, geri bildirime önem vermek ve her gün sadece düşünmeye vakit ayırmak gibi bir dizi alışkanlık ve özelliğinizin olması gerekiyor.*

En az 100 yıldır biliniyor

Olumsuzluğun başarının düşmanı olduğunu ya da ilişkilerinizin finansal performansınızı etkileyeceğini iddia eden ilk ve tek isim Corley değil.

100 yıl kadar önce Gazeteci Napoleon Hill, sıfırdan başlamış 500 milyonerleri kapsayan araştırmasının ardından benzer bir sonuca varmıştı: ‘’İnsanlar arkadaşlık ettikleri kişilerin doğasını, alışkanlıklarını ve düşünce güçlerini alırlar.’’ 1937 tarihli çoksatan kitabı ‘’Düşün ve Zengin Ol’da şu ifadelere de yer vermişti: Olumsuz kişiliğiyle insanları püskürten biri için başarı umudu yoktur.

Uzun lafın kısası: Olumsuzluk, başarının peşinden koşmanızı güçleştirir ve olumsuz insanlar olumsuz insanları çeker. Bu tip insanlar yerine yapıcı insanlarla görüşmeye başlamak, hem başarınız hem de genel olarak hayata bakışınız için daha faydalı olacaktır.

Kaynak: Time

(*) Başarılı ve Zengin Kişilerin Özellikleri

instagram volgers kopen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yeni ve Teşhis Konamayan Bir Yeme Bozukluğu: ARFID

Dijital Habitat’ın Bir Haftası – Varan 4