in , ,

Google’dan Sanat Severlere Müjde!

Google, haritalar üzerinden sunduğu görünüm servisinin üzerine çıkıyor.

Google Haritalar’da, Modern Sanat Müzesi ve Smithsonian Ulusal Sanat Müzesi gibi müzeleri, Sokak Görünümü (Street Wiew) üzerinden incelemek mümkün ve bu uygulamayla müzelerin basit bir görüntüsünü elde etmiş oluyorsunuz.

Google şimdi bunu değiştirmek istiyor. Yapılan güncellemeyle, Sokak Görünümü, müze müdavimlerinin resim üzerindeki notları okumasına, yüksek çözünürlüklü resimlerde büyütülmesine ve daha fazlasına izin verecek.

Masaüstünde ve mobil cihazlarda Chrome tarayıcısıyla, Google Sokak Görünümü üzerinde bir müze keşfedildiğinde, tabloların yanında ve duvarlarda bilgi görülecek, bu sayede söz konusu çalışmayla ilgili daha fazla bilgi görüntülemek için bu ek açıklamalar tıklanılabilecek. Google uygulamayı güncel tutmak adına, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce müzenin ayrıntılarını topladığını söylüyor.

Google ürün müdürü Marzia Niccolai, bu yeni uygulama hakkında, sadece kullanıcının aradıklarından değil, onları bir yolculuğa çıkardığı için istediklerini bile bilmediği bir dünyayı keşfettiklerini belirtirken, Google, arama motorunun her ay 500 milyon sanatla ilgili sorgu aldığını ve bu nedenle de, arama deneyiminde bazı iyileştirmeler yaptığını, bunu da harita ile geliştirdiğini söylüyor.

Kaynak: Time

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Küresel Isınmanın Tek Nedeni İnsanlar

Genetiği Değiştirilmiş ‘Cyborg’ Yusufçuk