in ,

Deepcom: Kullanıcıyı Kışkırtan Yeni Yapay Zeka!

Microsoft’un yapay zeka ekibi, haber içeriklerine sahte yorum yapmak için kullanılabilecek yeni bir yapay zeka teknolojisi yayınladı. Microsoft’a göre “Deepcom” isimli yapay zeka, internet siteleri, haberler ve makaleler için sahte yorumlar üreterek, gerçek etkileşim almalarını sağlayacak.

Yeni medya üzerine yapılan çalışmalar, okuyucuların haber makaleleri altında yorum yapmaktan ve fikirlerini paylaşmaktan oldukça hoşlandığını gösteriyor. Deepcom geliştiricileri ise, okuyucuyu yorum yapmaya teşvik etmek için böyle bir yapay zeka geliştirdiklerini belirtiyor. Bu teknolojiyle haberlerin altına sahte yorumlar üreterek gerçek kullanıcıları tartışmaya teşvik etmek ve bu sayede gerçek kullanıcıların etkileşimini daha artırmak amaçlanıyor.

İKİ FARKLI SİNİR AĞINA SAHİP

Deepcom isimli yapay zeka, okuma ve üretim ağı olmak üzere iki farklı sinir ağı kullanıyor. Okuma ağı, vektör olarak kodlanan makalenin kelimelerini tek tek okuyor ve analiz ediyor. Ayrıca bu ağ, makaledeki ilginç ve dikkat çekici kelimeleri de hesaplayarak kaydediyor.Okuma ağının elde ettiği bulgular, daha sonra üretim ağına aktarılıyor. Üretim ağı, makalede geçen konuyu veya kişiyi analiz ederek, buna göre sahte yorumlar üretebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ay’ın Yerine Gezegenler Olsaydı…

Astronot Scott Kelly’in Su Deneyi Sosyal Medyada İlgi Uyandırdı