in ,

Berbat Mizah Anlayışları Sebebiyle Harvard’ın Kapısından Döndüler

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Harvard Üniversitesi 10 adet kabul mektubunu aday öğrencilerin özel bir Facebook grubunda uygunsuz paylaşımlarda bulunduklarının anlaşılması üzerine geri çekti.

Üniversiteye 2021 yılında öğrenim görmek üzere kabul alan öğrencilerin ”azgın burjuva ergenler için Harvard mizahı” isimli kapalı Facebook grubunda, tecavüz, soykırım, çocuk istismarı, ırkçılık gibi konularda yaptıkları ağır ”şaka”ların ekran görüntülerinin sızmasıyla, Harvard Üniversitesi’nin en az 10 öğrencinin kabulünü geçersiz kıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken okul politikaları gereği Harvard’ın ”kabul durumunu iptal etme hakkının saklı olduğu” biliniyor. ”Öğrencinin dürüstlüğünü, olgunluğunu ve ahlaki karakterini tartışmaya açacak nitelikte davranışlarda bulunması” olarak ifade edilen bu şartı sağlayan öğrencilerin bazıları amaçlarının sadece ‘eğlenmek’ olduğunu ifade etti. Eğlenmek uğruna ödenen bu bedel sadece sosyal medyada paylaşılanların ”gerçek” sonuçlarına dikkat çekmesi bakımından değil prestijli bir üniversitenin akademik başarıdan çok daha fazlasını beklediğini vurgulaması bakımından da ağırlıklı olarak olumlu tepkiler aldı.

Kıssadan hisse: Parçası olmayı düşlediğiniz kurumların sosyal medya profillerinizi umursamayacaklarını düşünecek kadar ”saf”; ortalığa cinsiyetçi, ırkçı ve berbat şakalar saçmakta sorun görmeyecek kadar cüretkar olmayın.

Kaynak: Fortune

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ABD Ölülerin Dirilebilmesi İçin Yeşil Işık Yaktı

İç Mekanların Zehirli Havasını Bitkilerle Temizleyin