in , ,

ABD Ölülerin Dirilebilmesi İçin Yeşil Işık Yaktı

Araştırmacılar, bir cesedin kök hücrelerle yeniden canlandırılması için girişimde bulunacaklar. Peki sonra ne olacak? Bir Zombie ile aynı metrobüse mi koşacağız?

Philadelphia merkezli bu ürkütücü girişimde, işler yolunda giderse, arkadaşlarının ihaneti sonucu ölen Jon Snow’un, Melissandre’nin kendisini hayata döndürdüğü sahneyle, gerçek hayatta da karşılaşabiliriz. Mottosu “yaşam bilim şirketi” olan Bioquark isimli firma , kök hücre ve protein karışımı enjeksiyonları, elektriksel sinir uyarımını ve lazer terapisinin birleşiminin, son beyin ölümünün etkilerini tersine çevirip çeviremeyeceğini görmek için, bu yıl tekrar başlatmayı planladığı araştırma için kolları sıvadı. Tekrar diyoruz çünkü bu, Bioquark’ın ölüyü geri getirmek meselesini ilk irdeleyişi değil. Daha önce Hindistan’da kayıt dışı bir araştırma başlatan Bioquark, şansını tekrar Hindistan’da deniyor.

Bioquark’ın Ceo’su Ira Pastor, geçen sene Washington Post’a verdiği bir demeçte, beyin ölümünün bir ölüm için yeterli etken olmadığına, hastaya kök hücrelerden, manyetik alanlara kadar değişen uyaranlardan oluşan doğru kombinasyon uygulandığında, iyileştirilebilir olabileceğine inandığını belirtti. Elbette tüm bunlar hızlıca neticelenecek bir işlem süreci değil. Ölen kişiye kendi kanlarından türetilmiş kök hücre enjeksiyonu verilmesinden, nöron oluşumunu başlatmak için 15 günlük elektrik sinir uyarımı ve lazer terapisine, nihayetinde de tüm bu süreçlerin izlenmesine kadar geçecek olan tıbbi bir süreç var.  

Bioquark, şimdilerde, ailelerden alınan izin ile birlikte, Hindistan’daki Anupam Hastanesi’nde, 6 haftalık bir sürede  20 ölü hasta üzerinde, merkezi sinir sistemini tekrar hayata geri getirme konusundaki klinik denemelerini gerçekleştirecek. Ortalama 2-3 ay içerisinde araştırmalardan sonuç alınması planlanıyor.

Kaynak: Engadget

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Genetiği Değiştirilmiş ‘Cyborg’ Yusufçuk

Berbat Mizah Anlayışları Sebebiyle Harvard’ın Kapısından Döndüler