in

Şiddete Karşı Mobil Uygulamalar

“Güvenlik” için geliştirilen uygulamaları kullanmanız sizi paranoyak yapmaz.

Artık güvenlik endişesi ya da tehlikesi karşısında tek bir dokunuşla desteğe erişebilecek ve şiddete teknolojik olarak ”dur” diyebileceksiniz.

Tehlikeli ve güvenliği tehdit eden durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış en iyi güvenlik uygulamalarını sizler için derledik..

1-     bSafe: Bu uygulama sayesinde yakınlarınıza konum bildirip yardım isteyebilirsiniz. ”Takip et” butonu sayesinde yerinizi haritadan görebilirler.

2-     Watch Over Me: GPS teknolojisi sayesinde kullanıcıların nerede olduklarını saptayarak yakınlarını bilgilendiriyor.

3-     My Panic Alarm: Panik durumlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş olan My Panic Alarm sayesinde güvenliği tehdit eden durumlarda yüksek ses çıkartarak çevredekilerin dikkatini çekebiliyor ve saldırganı püskürtebiliyorsunuz.

4-     Circle of 6:  Kadınların kişisel güvenliğini sağlamayı amaçlayan uygulama, tehlikeli durumlarda (şiddet, taciz, saldırı vb.) kullanıcının tanımladığı 6 güvenli kişiyle konum bilgisini paylaşıyor.

5-     Guardly: Ücretsiz olarak sahip olabileceğimiz başka bir kişisel güvenlik uygulaması olan Guardly, acil durumlarda 15 kişiye haber verebilmemize imkan veriyor.

6-     SOS Stay Safe:  Mobil cihazınızı salladığınızda önceden seçilmiş acil durum rehberlerine bir uyarı gönderir.

7-     Red Panic Button: Kırmızı panik düğmesine her bastığınızda Google Haritalar bağlantısıyla, (uygulamayı oluştururken girdiğiniz) acil durum rehberlerine konum bilginizi gönderiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reuben Paul ve Bir Silah Olarak Oyuncak Ayı

MamaMe: Evlere Servis Anne Yemeği