in

3 Yıldır Buluşamayan Çiftin Dramına Tinder El Attı

Çöpçatan uygulaması Tinder, 3 yıl önce uygulamada ”eşleşip” mesajlaşmaya başlayan ancak bir türlü buluşamayan Josh ve Michelle için devreye girdi.

Tinder, temel olarak coğrafi anlamda yakın olan kullanıcıların birbirlerini görüp ”değerlendirme”sine imkan veren ve dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygın bir çöpçatanlık uygulaması. Bu uygulama, yeni insanlarla tanışmak (bir anlamda “dest-i izdivaç”) için sosyalleşmeye üşenen, vakti olmayanlar için ideal bir araç. Ne var ki bir sevgiliye ayıracak vakit bulamayan Kent Üniversitesi öğrencileri Josh ve Michelle, 2014 yılının Eylül ayında Tinder’da ilk kez eşleşmelerini izleyen 3 yıl boyunca buluşmak için de zaman bulamadılar.

Taraflardan Josh Avsec’in Twitter’da paylaştığı “Mesajların zaman aralığına bir bakın. Bir gün bu kızla buluşacağım ve bu efsane bir şey olacak” notuyla paylaştığı ekran görüntüsü üzerine, kullanıcılardan Avec’e yanıt yağdı. Evlenmeleri gerektiğini söyleyenler bile oldu.

Mesajlaşmanın ekran görüntüsünde tarafların birbirlerine aylar sonra ”kusura bakma telefonum şarjdaydı” ”duştaydım pardon” ”çok yoğun bir hafta geçirdim” gibi abuk cevaplar verdikleri görülüyor. Öyle ki ikilinin diyalogu tamamen yoğunluk durumlarıyla dalga geçme üzerine bir paslaşmaya dönüşmüş. Bu drama katlanamayan Tinder nihayet bir şey yapılması gerektiğine karar verdi ve Tinder Twitter hesabı üzerinden Michelle’e, 24 saat içinde belirledikleri bir şehirde buluşmalarının sağlanacağını bildiren bir cevap gönderildi.

Josh, konuşmaya Michelle’i de dahil ederek “İnanılmaz cömertlikteki teklifiniz üzerinde uzun bir tartışmanın ardından, Hawaii’nin ilk ‘rüya buluşma’mız için uygun olduğuna karar verdik. Maui’de buluşalım mı? ” cevabını verdi.

Tinder’dan “Aloha! Sizi Maui’ye gönderiyoruz ama bavul hazırlamaya 2 yıl harcayamazsınız! ” cevabı da gecikmedi.

Böylece sadece mesajlaşmaları bile 3 yıllarını alan genç çiftin “uzatmalı” yolculuğunda Tinder’ın onları sadece tanıştırmakla kalmayıp bir de buluşturmasıyla yeni bir sayfa açılmış oldu.

Kaynak: Konbini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2017 Komik Vahşi Yaşam Fotoğraf Yarışmasına Başvurular Devam Ediyor

Feynman Tekniği ile Dört Adımda Hemen Her Şeyi Öğrenebilirsiniz