in , ,

Son Trend: Kendi Kendine Gelin & Güvey Olmak

Mutlu bir hayat için ‘çift’ olmanın şart olduğunu düşünmeyen ancak evlilik seremonisinin tadını çıkarmaktan da geri kalmak istemeyenler ‘sologami’ konseptli kutlamalarla kendi kendilerine evleniyorlar.

‘İdeal’ sevgilinizi, yıllar yılı duyduğunuz o ‘ruh eşi’nizi falan bulmuş değilseniz, bu meselelere olan ilginizi kaybedeli çok olduysa fakat Instagram – Keşfet’te denk geldiğiniz bütün o kusursuz kır düğünleri de içinizi cızzz ettiriyorsa yükselen son trend yüzünüzü güldürebilir: Kendinizle evlenme.

Kutlama Kitleri Hazır

Kendinizle evlenmeye karar verdiniz ancak kutlamanız için kimden hizmet alacağınızı bilmiyor musunuz? Dert etmeyin: IMarriedMe imdadınıza yetişiyor. Sırf düğün sevdiğiniz için bir başkasıyla evlenmek zorunda kalmayın diye 200 dolar değerinde süs ve aksesuardan oluşan setleri buradan satın alabiliyorsunuz.

Expect your invitations imminently #Sologamy is the Way #SlowdancingWithMyself

A post shared by Sophia (@sophiaaacarlotta) on

Narsizm & İlgi Açlığı Mı?

Sologami temasını seçen kadınlar tahmin edileceği gibi oldukça cinsiyetçi ve sert ithamların hedefi haline gelebiliyorlar. Bu kişilerin kendilerine olan aşklarını taçlandırmak için bir kutlamaya ihtiyaç duyduklarını iddia edenler olduğu kadar bunda bir sakınca görmeyenler ve hareketi canı gönülden destekleyenler de var. Bireyin gücü iddiasının kuvvetlendiği ve geleneksel kurumların sorgulandığı bu zamanlarda çoğu zaman ikisini birbirinden ayırt etmek kolay ya da faydalı değil. Ancak Instagram gibi bir görsel araca sahip olmasaydık böyle bir trend doğabilir miydi tartışılır.

Kaynak: Distractify

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Rus Hackerlar Britney Spears’ın Instagram Profilini Mesken Tuttu

Başarısızlık Müzesi’nden Öğrenilecekler