in

“Ölüler Çiftliği”nde Korkutan Araştırma!

“Ölüler Çiftliği” olarak anılan yerde 70 ölü beden üzerinde inceleme yapan Avustralya Tafonomi Deneysel Araştırma Tesisi çalışanlarının araştırması kan dondurdu. Çiftlikteki kameralar, ölülerin bir yıldan uzun süre geçtiğinde bile bedenlerinin hareket ettiğini ortaya çıkardı.

Yaklaşık 2 yıldır yapılan araştırmada, her 30 dakikada bir ölü bedenlerin fotoğrafları çekildi. Fotoğrafların incelenmesi sonucu, ölü bedenlerin kuruduğu ve çürürken uzuvlarının hareket ettiği görüldü. Özellikle ölü bedenlerin kollarının açıldığı ve tekrar kapandığı gözlendi.

Newcastle Üniversitesi’nde çalışan adli tıp antropoloğu Xanthe Mallett, olayla ilgili “Ölünün ne kadar hareketli olduğunu görmek bence insanları şaşırtacak, ben gördüğümde hayretler içinde kaldım, hele de kolların bu kadar çok oynamasına ağzım açık kaldı” ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili ‘Forensic Science International: Synergy’ dergisinde bir makale de yayımlayan araştırmacı Alyson Wilson “Kolların önemli ölçüde hareket ettiğini bulduk. Vücuda sarılmış ya da vücudun yanında duran kollar yana düşüyor ya da genişçe açılıyor. Dışarı açılan kol sonra geri gelip yeniden vücuda dokunuyor” dedi.

Kaynak: Mirror

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilgisayarlar Beynimizi Nasıl Etkileyecek?

Jüpiter’de ‘Güneş Tutulması’ Anı!