in ,

Netflix: Türkiye’de ‘Devam’ Ediyoruz!

Netflix, internet yayınlarına yönelik düzenleme sonrası lisans başvurusunu yaptı. Başvuru sonrası Netflix Türkiye Sözcüsü, platformun Türkiye’de 1,5 milyon üyesi bulunduğunı ve bu sayının gittikçe arttığını belirtti.

Netflix: Türkiye’deki Yatırımlarımızı Artırmaya Devam Ediyoruz

“İnternet yayınlarına yönelik yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık.” ifadesine yer verilen açıklamada, platform üyelerinin, dünyanın birçok yerine sunulan içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşınan yerel hikayelere değer verdiğine olan inanç vurgulandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

Netflix Türkiye: Benim Sizi Bırakmaya Hiç Niyetim Yok!

Öte yandan Netflix Türkiye’nin Twitter hesabından da “Netflix, Türkiye’den çekiliyor mu?” iddialarına ilişkin paylaşım yapıldı. Paylaşımda, “Benim sizi bırakmaya hiç niyetim yok… Söylentilere kulak asıp kendinizi lütfen üzmeyin!” ifadesi kullanıldı.

RTÜK Başkanı: 600’den Fazla Kuruluş Başvurdu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix, puhutv, BluTV, Digiturk ve Tivibu’nun da aralarında bulunduğu 600’den fazla kuruluşun lisans ve izin başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kadınlar, Erkeklerle Girdikleri Tartışmaları Neden Hep Kazanır?

Uzay Oteli, 2025’te Yörüngede Olacak!