in , , ,

NASA, Güneş’in En Lekesiz Fotoğrafını Yayınladı!

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) tarafından çekilen Güneş fotoğrafı, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından paylaşıldı. Fotoğraf, Güneş’in şimdiye kadar çekilen en lekesiz ve temiz fotoğrafı olarak tarihe geçti.

İki Fotoğraf Birleştirildi

NASA tarafından yapılan açıklamada, fotoğrafın Rainee Colacurcio tarafından çekildiği belirtildi. Açıklamanın devamında, en net fotoğrafın çekilen iki fotoğrafın birleştirilmesiyle oluşturulduğu ifade edildi.

Çekilen fotoğraflardan ilkinin ISS’in Güneş’in tam karşısına geçtiği sırada yakalandığı, diğerinin ise Güneş’in yüzeyinin detaylı bir fotoğrafı olduğu belirtildi.

Güneş Neden Lekesiz?

Güneş’in şu anda içinde bulunduğu Solar Minimum evresi, Güneş’te yaşanan patlamaların ve lekelerin en az görüldüğü evredir Güneş’in yüzeyinde yaşananlar alt düzeyde olduğu için Solar Minimum adını almıştır.

Solar Minimum’un tam tersi ise Solar Maksimum. Solar Maksimum evresinde, Güneş’in yüzeyinde yaşanan şiddetli olaylar yaşanıyor ve bu olaylar Dünya’da iletişim sinyallerinin bozulmasına neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Elon Musk ‘Gizli’ Projesini Açıkladı!

Akıllı Dövmeler Sağlığımızı Takip Edecek!