in , ,

Jim Carrey’nin Sanat Belgeseli Rekora Koşuyor

Jim Carrey, sinema kariyerine uzun zamandır ara vermişti. Resim ve heykel çalışmaları ile iç dünyasına yer verdiği “I Needed Color” belgeseliyle geri dönen Carrey, sevenlerinin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Dönüşü sanatsal oldu

The Mask, Dumb and Dumber filmleriyle komedinin kralı olarak anılan ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind  ile melankolik gönülleri fetheden Amerikalı Aktör Jim Carrey, bir süredir sinema ve televizyon kariyerine ara vererek hayranlarını merak içinde bırakmıştı. Carrey, bu uzun bekleyişi “I Needed Color” (Bana Renk Lazımdı) ismini verdiği 6 dakikalık belgeseliyle sonlandırarak sevenlerini mutlu etti. Vimeo üzerinden yayınlanan belgesel, kısa süre içinde 2 milyonda fazla kez görüntülendi.

 

Resmin bana ne öğrettiğini bilmiyorum ama beni özgür bıraktığını biliyorum.

Sanatsal ve kişisel bir anlatı

Carrey’nin renkleri, resimlerini, çalışmalarını oluştururken neler hissettiğini ve kendine dair bu zamana kadar bahsetmediği kadar çok detayı aktardığı belgeseli, izleyenleri sanat aracılığıyla çıkılan kişisel bir yolculuğa eşlik etmeye davet ediyor. Videoda, ağır ve ölçülü fırça vuruşları, modelleme kil, tuvallerden boya süpürme ve ardından doğrudan boya dökme gibi resim ve heykel tekniklerine dair detaylar görüyoruz. Çekimleri sanatçının kendi stüdyosunda yapılan belgeselde, resim ve heykel çalışmalarına 6 yıl önce hobi olarak başladığından bahseden ünlü aktör, tekrar sanata dönmesindeki en önemli etkenin yıllar önce yaşadığı bir kalp kırıklığı olduğunu da ekliyor.

Kaynak: Indiewire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Robotların Denetimi İçin “Kara Kutu” Önerisi

Ağustos’un Kaçırılmaması Gereken Gökyüzü Olayları