in

Final Tasarımıyla iPhone 8

iPhone 8 tasarımının ana hatları sızıntılarla netleşti. Oluşturulan maket tasarıma göre Apple, kullanıcının karşısına ‘premium’ bir iPhone ile çıkmaya hazırlanıyor.

iPhone 7S uzantısı olmanın ötesinde

2017 yılı içinde 10. yılını kutlayacak olan Apple’ın, bekleyenlerine sık sık tasarımıyla ilgili karışık sinyaller verdiği iPhone 8’i, kutlamanın yıldızı yapmaya hazırlandığı düşünülüyor. Apple’ın tedarikçileri arasında bulunan Lumentum adlı firma, daha önce ürüne ilişkin, çerçevesiz ekran, 3D sensör algılayıcı ve akıllı hoparlör özelliği gibi, pek çok önemli ipucu vermişti. İlk beklentiler iPhone 7S üzerinde geliştirmeler yapılabileceği yönündeydi, Apple tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmasa da, sızıntılar bu özelliklere sahip bir modelin bir önceki modelin uzantısı olamayacağını düşündürüyor. Türlü hurafelerin ardından, Macrumors tarafından hazırlanan iPhone 8 maketi bekleyenlerini heyecanlandıracak türden.

Ön kamera hak ettiği kaliteye ulaştı

Apple, 10’un üzerinde farklı prototip iPhone modelini test ederek farklı söylentilere yol açmıştı. Bu sızıntılar doğrultusunda iPhone 8’in en olası maketi hazırlandı. Markanın, son modeline – 10. yılın da şerefine – bu zamana kadar ürettiği modellerin üzerine çıkarak birçok ”premium” özellik ekleyeceği tahmin ediliyor. Çift taraflı biyometrik yüz tanıma sistemi, OLED ekran, parmak izi okuyucusunun ekranın arkasında bulunması, 3D tarayıcı gibi özellikler, olası iPhone 8 modelinde dikkat çeken özellikler arasında. Bir diğer önemli konu ise, bu zamana kadar çıkan modellerin tamamında ön kameranın arka kameraya göre düşük çözünürlüğe sahip olması sorunuydu. İddialara göre, yeni modelde ön kamera, 4K çözünürlüğünde ve 60fps hızında videolar çekebilecek. Eğer tüm bu sızıntılar doğrultusunda bir ‘premium’ tasarım oluşturulursa, akıllı telefon piyasasının öncü oyuncularından Apple, sektördeki durgunluğu kırarak tüketicinin heyecanını canlandırabilecek gibi görünüyor.

Kaynak: 1, 2, 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ağustos’un Kaçırılmaması Gereken Gökyüzü Olayları

Metin2 Tartışmaları