in , ,

Google ve Facebook’a Yazılımcı Yetiştiren Ellison’dan Kodlama Öğrenmek İsteyenlere Tavsiyeler

ABD’de en hızlı büyüyen ve en yüksek maaşlı işler arasında yazılım geliştirme de yer alıyor. Market Watch’ta yayımlanan bir analizde kodlama, ABD genelinde ‘en kazançlı kariyer’ listesinin en başında yer alıyor.

Ancak, ‘yazılım geliştirmekle’ ilgili bir geçmişiniz yoksa, bu işe başlamak size korkutucu gelebilir. Yazılımla ilgili geçmişiniz olsun ya da olmasın, CodePath.org’un CEO’su Michael Ellison, bu yolda bir hedef belirlemenin kritik bir adım olduğunu vurguluyor ve “İlgilendiğiniz alana dayalı bir kariyer inşa etmek istiyorsanız, ona başlamalı ve sonuna kadar sürdürmelisiniz” diyor.

Facebook, Google, Dropbox, Airbnb ve Netflix gibi devlere eğitim veren CodePath’in sahibi Ellison’un kodlama öğrenmek isteyenler için tavsiyesi…

Yüksek Maaşlı, Uzun Süreli İş Diye Sektöre Girmeyin

Kodlama öğrenmek isteyeceğinize karar vermeden önce, uzun vadeli kariyer hedefinizi planlayın. Amacınız bir iş sahibi olmak, çok para kazanmak olabilir ama bu kodlama öğrenmek için tam bir motivasyon sağlamayacaktır. Bu nedenle, öncelikle kodlamaya yönelik bir hedef belirleyin ve tutkulu bir başlangıç yapın.

Mevcut Niteliklerinizle Yeni Kariyer Hedefinizi Nasıl Yönlendireceğinizi Planlayın

Hedefiniz henüz belli değilse, şu anda iyi olduğunuz şeyi düşünün. Çünkü bunu yapmak, hedefinizin odak noktasını bulmanıza yardımcı olabilir.

Ellison bu yöntemin, kişinin ilgi alanlarıyla problemleri çözmeyi, optimizasyonu düşünmeyi ve karmaşık durumları yönetmeyi amaçladığını söyleyerek, “Başlangıçta ilgi alanı, teknolojiden ve onun araçlarından daha önemlidir” diyor.

Mobil Uygulama Geliştirerek İşe Başlayabilirsiniz

Michael Ellison, birçok insanın her gün kullandığı bir platform olduğu için ilk önce mobil uygulama geliştirmeyi öneriyor.

Apple tarafından oluşturulan Swift programlama dilinin ilk başlayanlar için iyi olacağını belirten Ellison, “Henüz yolun başında olduğunuz halde çok şey yapıyormuşsunuz gibi hissedebiliyorsunuz” diyor.

“Endişelenme! Sadece Başla”

Temel bilgileri öğrendikten sonra ilerlemenin en iyi yollarından birisi de, diğer insanlarla ortak bir çalışma yürütmektedir. Gerçekten iyi bir işe başlamak ve bu işi sürdürmek için üretmenin ve diğer insanlarla çalışmanın önemini vurgulayan Ellison, “Teknolojiler için çok fazla endişelenmeyin. Sadece başlayın” uyarısında bulunuyor.

Kaynak: Business Insider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ay’ın Yüzeyinde Beklenmedik Keşif!

Direk Dansı Yapan Robot Gece Kulübünde Çıkacak!