in ,

Corona virüsü çocukları da etkiliyor

Çeviri: Dijital Habitat

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve bugüne kadar 20 binden fazla insanın ölümüne, 550 binden fazla insanın ise karantina altına alınmasına neden olan corona virüsüyle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin raporuna göre, corona virüsü nedeniyle incelenen 72 bin 314 vakanın yüzde 1’inden daha azı 10 yaşından küçük çocuklardan oluşuyor.

Rapora göre, corona virüsünden etkilenen çocuklar Wuhan Çocuk Hastanesi’nde karantina altında tutuluyor. Virüsü taşıyan çocukların yakınlarıyla teması sonucunda virüsü yaydığı belirtiliyor.

28 Ocak-26 Şubat arasında 1391 çocuk üzerinde yapılan corona virüsü testine göre, 171 çocukta virüs tespit edildi. Enfekte olan çocukların yaş ortalamasının ise 6,7 olduğu belirtildi.

Çocukların yüzde 41’inde yüksek ateş ve öksürük semptomlarının görüldüğü ifade edildi. Rapora göre, 27 çocukta virüsle alakalı herhangi bir belirti gözlemlenmedi. 3 çocuğun ise yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı belirtildi.

The New England Journal of Medicine‘de yer alan “Çocuklarda SARS-Cov-2 Enfeksiyonu” makalesine göre, Çin’deki merkezde karantina altına alınan 10 aylık bir bebek, organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Karantinadaki 149 çocuğun ise tedavisinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

office 2019 mac satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bilim insanları Corona virüsünü dijital ortama aktardı

Elon Musk’tan ‘corona virüsü’ kararı