in , , ,

Brad Pitt: Gelecek yok!

Ünlü oyuncu, ABD merkezli Comedy Central isimli TV kanalında yayınlanan Jim Jefferies Show’da, ABD Başkanı Donald Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesini eleştiren bir skeçte rol aldı.

Dünya ABD’ye Karşı (Mı?)

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Trump, 195 ülkenin imza koyduğu Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekildiğini açıklamış, devamında Paris Antlaşması’nın, iklim değişikliği ile mücadeleyle değil, diğer ülkelerin ABD’ye karşı ekonomik avantaj kazanmasıyla ilgili bir anlaşma olduğunu belirtmişti. Trump’ın, 2015 tarihli anlaşmadan çekilme kararı, dünya çapında çok sayıda siyasetçi, biliminsanı ve yenilenebilir enerji kaynakları yetkilisinden tepki aldı. Programında bu konuya değinen Jim Jefferies, Brad Pitt’in skecini, “Dünya devletleri hâlâ Donald Trump’ın Paris Anlaşması’ndan ayrılışını anlamaya çalışıyor. İklim değişikliğini ve bunun dünyamız için ne anlama geldiğini anlatmak üzere karşınızda hava durumu sunucumuz…” diyerek sundu.

”Daha Da Sıcak Olacak”

Haritanın önüne geçen Brad Pitt, güneşin parladığı, kırmızı arka fonlu muhtelif bölgeleri göstererek, “Burada ve burada her şey çok daha sıcak olacak” dedi. Jim Jefferies’in “Bizim için nasıl bir gelecek öngörüyorsun?” sorusunun ardından Brad Pitt “Gelecek falan yok.” cevabını verdi.

10 yıl önce ABD New Orleans’ı vuran Katrina kasırgasından sonra bir yardım kuruluşu açan ve bölgede hasar gören insanlar için bağış toplayan Brad Pitt, bu defa iklimin Trump’a rağmen korunması gerektiği mesajını vererek duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Kaynak: CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kırık Kalp Sendromu

Yapay Zeka İntihar Teşebbüsünü Yüksek Oranda Öngörebiliyor