in , , ,

3. Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne Geri Sayım

Bilim ve astronomi meraklıları 10 – 13 Ağustos 2018 tarihleri arasında Antalya / Olimpos’ta buluşuyor. Bu festivalle ilgili bilmeniz gereken ilk şey, bir tatil etkinliği olarak değil, bilim etkinliği olarak tasarlanmış olması.

Kozmik Anafor, BilimFili ve Evrim Ağacı gibi, Türkiye’nin önde gelen bilimsel platformlarının işbirliği ile gerçekleşen Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin temel amacı, gelişmiş ülkelerde geniş katılımlarla gerçekleşen gerçek bilim festivallerinin bir örneğinin de Türkiye’de yapılabilmesi olarak açıklanmış.

Neden Olimpos?

Gökbilim şenliklerinde yer seçimi özellikle önem taşıyor. Yanlış yer seçimine organizasyon eksiklikleri eklenince, organizasyon katılımcılar için keyifli ve bilgilendirici bir buluşmadan çok, gözlem ve barınma gibi temel konularda sıkıntıların çekildiği, ”çileli” bir etkinliğe dönüşüyor.

Olimpos, gerek ulaşım kolaylığı, gerek temel ihtiyaçların kolaylıkla karşılanmasına izin veren yapısı ve en önemlisi ışık kirliliğinden muaf olması nedeniyle tercih edilmiş.

Nasıl Olacak?

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali katılımcılarının, geniş bir kamp alanı içinde, her türlü bilimsel ve sosyal aktiviteye rahatlıkla erişilebilen bir ortamda yer almaları sağlanacak.
Katılımcılar kendilerine ayrılan çadır alanında, tuvalet ve duş gibi temel ihtiyaçları hemen yanıbaşlarında olacak biçimde, çadırlarını alıp gelerek konaklayabilecekler. Dileyen katılımcılar ise, kamp alanı dışında yer alan klimalı bungalovlarda daha konforlu bir konaklamayı tercih edebilecekler.

Kayıtlar Sona Ermek Üzere

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne kayıtlar, 3 Ağustos Cuma, saat 23:00 itibarıyla sona erecektir.

Katılım koşulları, konaklama, etkinlikler ve daha fazla bilgi için: KozmikAnafor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ekranların Hakimiyetinde Anne ve Babalık – Uzmanlar Ne Yapıyor?

Tanıdığınız ve Sevdiğiniz İnsanlar Depresyonda Olduklarını Nasıl Gizlerler?